בשר מבשרנו

רוסטביף הוא אולי המנה הבשרית הכי פשוטה להכנה. יש כלל זהב אחד להצלחה: לא להפריע

הולכים לקצב וקונים נתח בשר טרי (לא קפוא ולא מופשר!). אומרים לו בטון מפחיד "זה לרוסטביף" ודנים אתו קצת במה כדאי: סינטה? סירלוין? בטח שלא פילה. מחשבים כ-200 גרם בשר לסועד אבל לא קונים פחות מקילו. מקסימום יישאר לכריכים למחר. שומרים במקרר וזוכרים להוציא מהמקרר לפחות, אבל לפחות ארבע שעות לפני ההכנה. מי שמכניס נתח בשר קר לתנור – מגיע לו מה שייצא.

 

עכשיו מכינים. זה פשוט מאוד: קודם כל מפעילים את תנור האפייה על מקסימום חום עם גריל עליון. ההפעלה הזו צריכה להתרחש לפחות חצי שעה לפני שהנתח ייכנס לתנור, כדי שכשזה יקרה, הנתח ייכנס לתנור לוהט. עכשיו חותכים תפוחי אדמה שטופים (עם הקליפה) לפלחים ומבשלים במי מלח רותחים חמש דקות. מסננים ושמים בתבנית יחד עם שיני שום שלמות ובלתי קלופות. מעליהם מניחים רשת. על הרשת שמים את הנתח שלנו, עם השומן כלפי מעלה. בעזרת סכין קטנה וחדה יוצרים חורים קטנים בבשר: נועצים דרך השומן לעומק של 3 ס"מ ומסובבים. לתוך כל חור תוחבים חצי שן שום קלופה. יוצקים מלמעלה שמן זית, זורים הרבה פלפל שחור גרוס וגם מלח. אפשר להניח כמה גבעולי רוזמרין מעל – אני פחות מתלהב. הם נשרפים בתנור וגורמים למרירות. אם רוצים, אפשר למרוח את כל גג הנתח בשכבה נדיבה של חרדל ד'יזון, אבל זה כבר סיפור אחר.


מכניסים את התבנית והנתח שעל הרשת מעליה לתנור. רבע שעה בחום מקסימלי, אחר כך הנמכה של החום ל-180 מעלות ואחר כך עוד צלייה בת 20-25 דקות. מנסיוני – נתח בן קילו וחצי צריך 25 דקות בדיוק כדי להגיע לדרגת מדיום.

 

זהו. מוציאים ומניחים ברפיון רדיד אלומניום מעל. מחכים עשר דקות ואז פורסים לרוחב ומגישים עם פלחי תפוחי האדמה ושיני השום השלמות. גן עדן.

תגיות
דילוג לתוכן