אהווה!

איך מכינים מרק בשר תימני אמיתי עם הרבה משהוהים (ואין מדובר בשגיאת כתיב)

כשאומרים "מרק תימני" כולם ישר חושבים על מרק רגל, אבל האמת היא שיש המון מרקים אצלנו בעדה וסתם הוציאו לנו שם שהדבר היחיד שאנחנו אוכלים הוא קמח. מה פתאום?! יש מרק במיה ומרק בשר ומרק דגים ומה לא. אחד המרקים החביבים על במיוחד הוא מרק בשר תימני, גם כי פשוט להכין אותו וגם כי יש בו יחסי עלות-תועלת מרשימים: מתקבלת ארוחה שלמה בסיר אחד, מרק שיכול להזין משפחה במשך יומיים רצוף, והריח המתפשט בכל הבית – זה הבונוס.

הירקות לבסיס

 

אחרי טיגון

 

המרק והבשר שמחכה בצד

 

ותפודים והסתדרנו

לפני שניגשים למטבח, שימו לב: התיבול, כמובן, מבוסס על חוואיג'. חוואיג' היא תערובת תבלינים תימנית שכוללת זנגוויל, כמון, כורכום, קינמון, ציפורן, הל ומה לא. ריבוי המרכיבים מתבטא גם בשם התערובת: "חאג'ה" פירושו "משהו" בערבית. "חוואיג'" היא צורת הרבים כלומר "משהוהים". ומרוב המשהוהים, הריח משכר ועז ועושה שמח בבטן, בלב, באף ובחדר המדרגות. ועכשיו שתי עצות שקשורות בחוואיג':

א. אנא, אנא, אנא, השתדלו לקנות תערובת טרייה בשוק, בדוכן תבלינים. אני יודע, יש חוואיג' גם במרכול, אבל מדובר בתערובות מתות, כאלה שמי יודע מתי הכינו אותן ולראיה, הן אינן מפיצות ריח משכר בתיק, בארון ובבית. תערובת טרייה תעשה הבדל של יום ולילה.

ב. קחו בחשבון שחוואיג' היא תערובת חריפה. שימו לב שבמתכון יש גם חוואיג' וגם פפריקה חריפה. אם אתם מפחדים מחריף, השתמשו בפפריקה מתוקה במקום.

יאללה, לעבודה:

תגיות
דילוג לתוכן