קנטינה בקרנטינה

אין הגדרה יותר שגויה למסעדת 'רוטנברג' (שבאמת נמצאת בתחנת קרנטינה נושנה). מדובר במסעדת-על

נס, נס פקד אותנו, שבני הזוג הילה רונן ויזהר סהר פתחו את ‘רוטנברג’ (כבר די מזמן) בעמק בית שאן, שהחליף את שמו ל’עמק המעיינות’, במה שהיה תחנה נידחת של רכבת העמק, בבניין חינני ששימש את הבריטים כ…קרנטינה לבני צאן ובקר. ולא רק זה: בשיקום הבניין ההסטורי נעשתה בחירה מקורית: חורי רסיסי הפגזים שבמעטפתו שומרו ולא נסתמו בטיח, להזכיר ימים אחרים ועצובים יותר.

נס כפול ומכופל קרה לנו שיזהר סהר הוא מוכשר כשד ועיקש כפרד ולכן האוכל ב’רוטנברג’ מקומי מאוד, מעולה בתכלית ומרתק תמיד. תשכחו מחומוסצ’יפסלט. יש תבשילי קדירה (בכלי חרס מיוחדים שמיוצרים למסעדה לפי מסורת מקומית בת אלפי שנים), יש דבש מקומי ובשר בגידול בריא ופירות ים וגבינות נפלאות של ברקנית ובקיצור – כל דברי הימים המפוארים של הטרואר הצפון ישראלי מקופלים בתוך התפריט הקטן (והמשתנה תדיר, לפי עונות השנה) של רוטנברג.

אין לי די מילים לשבח את המסעדה המקורית והאמיצה הזו, הנשלטת ביד רמה על ידי סהר הבשלן המחונן ורונן הידענית אשר על היינות והאירוח. נפלא לאכול שם צהריים, מדהים לאכול שם ערב וזה שווה, בהחלט שווה, נסיעה מיוחדת מהמרכז ואף מן הדרום. המחירים סבירים להפליא ולא לשכוח שהתפריט אינו כשר.

מה הבוטן ליין

תשכחו מחומוסצ'יפסלט.
מסעדת רוטנברג, גשר הישנה
תגיות
דילוג לתוכן