קלבריה, פנינת הדרום

במקום בו מתחיל דרום תל אביב (לפחות מנטלית) נמצאת מסעדת קלבריה. כדאי שגם אתם תימצאו שם

בתוך עמי אני יושב ושוועתכם נוגעת ללבי. הבו לנו מסעדות זולות, אתם זועקים, נקעה בטננו מפלצנות. אז קבלו את קלבריה – מסעדה/מזללה איטלקית נהדרת שקרויה על שם אחד המחוזות היותר דרומיים ופחות פלצנים של איטליה. היא נמצאת ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב, איפה שהמרכז מתחיל להיות דרום. פעם זה היה אסון חניה מזעזע, אבל עכשיו יש החניון הגדול של שוק בצלאל, אז הסתדרנו.

יופי של מנה, הקרפצ'ו

האוכל בקלבריה פשוט, ישיר, שמח וזול: ראשונות בסביבות 50 ש"ח, עיקריות בסביבות 70 ש"ח, יין בכמות נדיבה בסביבות 30 ש"ח. לא פלא שהמקום מלא וגועש. אפשר לאכול סלטים טעימים, קרפצ'ו משובח ונדיב או אם רוצים להציץ במיוחדים, יש מנת בשר שמפצירים בך לאכול בידיים (שישכחו ממני). בעיקריות מאוד כדאי ללכת על הפסטות שמגיעות במנות נכבדות עם רטבים עזים וטובים. אני ניסיתי פסטה ברוטב ראגו ופסטה ברוטב פרמזן, פלפל שחור ובייקון ושתיהן היו מעולות (כל אחת עלתה 77 ש"ח).

אני מודה שדילגתי על קינוחים כי מי יכול אחרי כל כך הרבה אוכל. בקיצור, מומלץ בחום, ואם רק יותר לי להשמיע את שוועתי הפרטית: מסעדנים יקרים, אנא, חדלו מהגשת יין בכוסות נטולות רגל. אני יודע שזה באופנה. אז מה. גם חולצות בטן היו באופנה פעם.

מה הבוטן ליין

איטלקייה זולה ושמחה
מסעדת קלבריה

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן