ימים יפים עוברים על אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל. הקבוצה החבוטה והמסוערת יודעת עונה זוהרת וב’מזנון הצהובים’, מועדון האוהדים והמעריצים הבלתי רשמי של הקבוצה, מעין מקבילה תל אביבית של ‘סימיקו’ הירושלמי (אבל עם אחלה אוכל) אפשר לשאוף אוויר פסגות ולראות הרבה חיוכים. הרבה חיוכים, וגם קובה נבלוסייה נהדרת, סמבוסק טוב ממולא בחומוס, סלט ירקות טרי-טרי, סביח אורגינל, אבטיח ואפילו עוגיות ותה כורדי אסלי (“ממש כמו בעיראק”) – כל אלה במחירי רצפה + פרשנות עד הגג (ובחינם) של משחקי השבת האחרונה.

קובה וסמבוסק. חלום

 

בלי שמן, השקשוקה

 

המנה המפתיעה מכל היא השקשוקה, שמכינים כאן “בסגנון כורדי ובלי שמן”. בלי שמן! “זה גם לא עושה צרבת”, מסביר לי הטבח, “וגם זה משתלם לי כי אחר כך אני לא צריך לשטוף את הצלחות”. אל דאגה – הם כן שוטפים, ואפילו שהשקשוקה אדומה, וכל מה שאדום הוא כמו בד אדום מבחינת הצהובים, השקשוקה אהובה, וטעימה ואפשר לבחור אם ללוות אותה בבאגט, בלחמנייה או סתם לקחת אותה בפיתה.

יש שולחן אחד (!), כזה של הקרן הקיימת שמשמש לישיבה קומונאלית ודיון סוער בענייני הליגה, כולל זכרונות נושנים עד ג’ורג’ בורבה, ויש דלפקונים צרים מאוד-מאוד בהיקף של הדוכן שגודלו כגודל בוטקה של מפעל הפיס. אבל בעיקר יש רוח טובה, קבלה מפתיעה של כל הקבוצות בעולם (כל עוד הן לא הפועל), דיוקנאות של נמני על הקיר לצד צעיפים של בית”ר ירושלים ותמונות של בני יהודה וכאמור – אוכל רחוב טעים וטוב בזיל הזול, עם תועפות של ישראליאנה מחויכת. “איתי אנגל הוא לקוח קבוע”, משתף בעל הבית, “אחלה בחור, אפילו שהוא אוהד הפועל. אתמול היה לו יום הולדת. אז דפקנו לו 2:0 בדרבי, בתור מתנה, שיהיה בריא”.