פרח רסלאן, כוכבת הצפון

נולדה בלבנון, למדה בתל חי ומגישה באגמון מרקט את הקינוח האולטימטיבי

הפעם לא נדבר על מסעדה ממש, אבל על כוכבת ממש – כן. פרח רסלאן, נולדה וגדלה בלבנון, עברה לישראל עם נסיגת צה"ל מדרום לבנון, למדה מדעים והשכילה כאן אבל בסופו של דבר בחרה דווקא באוכל כנתיב חייה. הגעגועים ללבנון וגם נטיית הלב הכתיבו עיסוק באוכל של בית וכיום ניתן לטעום את המעדנים (בעיקר מתוקים) שרסלאן מכינה בדוכן האוכל היפה והמבהיק שלה, המעוצב לתפארה (כולל מפת ביירות על הקיר!) ושוכן ב'אגמון מרקט', שוק האוכל המקסים שמצפון למלון גליליון, בין כביש 90 לאגמון החולה.

תהייה שלא מן העניין: למה 'אגמון מרקט'? אי אפשר 'שוק אגמון'? הלע"ז הזה כל כך פרחי. ולא, אני לא קונה את ההסבר הנדוש "יש לנו הרבה לקוחות מחו"ל אז צריך שהם יבינו". הרי העגורים שהאגמון הסמוך חביב עליהם כל כך נודדים בין פינלנד לאתיופיה. אז מה הם צריכים אנגלית? אבל מילא. עזבו. בואו נתמקד במה שטוב.

קינוח שהוא ארוחה שלמה, כנאפה כעכ

בדוכן האוכל של רסלאן מגישים דעוקייה, שהיא ממתק לבנוני ירוק וקטלני שעיקרו שתי שכבות פיסטוק וביניהן שכבת גבינה מתוקה. אבל ה-להיט וגאוות הבית היא הכנאפה-כעכ. מדובר בכנאפה מעולה (על בסיס סולת, לא על בסיס קדאיף) המוגשת בתוך… בייגלה. כן, בייגלה, קצת דק מהרגיל, טעים, עתיר שומשום, לא מתוק ועם חור. את המאפה הפריך הזה פותחים ותוחבים לתוכו ריבוע גדול של כנאפה ועוד קצת. מרווים את כל העסק בסירופ סוכר, מפזרים מלמעלה פיסטוק טחון ומוסיפים ורד מיובש בשביל הג'סטה – והנה לכם אחד הממתקים המשובחים ביותר המוגשים בארץ.

המחיר: 30 ש"ח למנה, ותאמינו לי, זו ארוחה שלמה.

הערה לסיום: הבחורה שבתמונה אינה פרח רסלאן (אבל היא כוכבת בזכות עצמה).

מה הבוטן ליין

מתוק, זול ונהדר
מסעדת כנאפה כעכ

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן