מזקקות קעוור, המייצרות ערק ישראלי מצוין מכמה סוגים (אני הכי אוהב את זה עם התווית הירוקה, אבל כולם טובים) הלכו צעד אחד קדימה, וכרגיל מדובר בצעד קטן לאנושות אבל צעד ענק לישראליות: הן החלו לזקק וודקה פרימיום כחול-לבן. נראה שאין שמחה, גמר כוכב נולד או שלב סינון במאסטר שף שעבר בהצלחה ללא ארגז של גריי גוס חמה שנמזגת לכוסיות פלסטיק. אט-אט הופכת וודקת הפרימיום למשקה הלאומי שלנו, וגם כאן עובד הכלל הידוע של “פירסט ווי טייק דה ערסים, דן דה רסט”. הוודקה ניצחה.

אבל למה אין כחול-לבן? ברור שיש ‘גולד’, המתפקדת על תקן הנובלס של הוודקות – מדובר במשקה שכאילו הגיח הישר מעלילות סטלגים מיושנות ושרד את חילופי הדורות ואכן, חובה עלי להעיד שגם אני, ענוג וחיישן כרקפת, אוהב להוריד שוטים של גולד (לצד המלפפון החמוץ המתבקש). אבל מה עם וודקה שבאמת עושה כבוד לשותיה, ולא רק מטעמים של קשיחות הורמונלית? בדיוק למשבצת הזו מכוונת וודקה ווווט מבית קעוור.

הבקבוק יפה תואר – עבה וכבד וגבוה. הלוגו, לפי המנשר שפרסמו היצרנים, אמור להזכיר את האות V (וודקה), קרניים של שור (גבריות) וגם מחשוף של אשה (קצת שובניזם לא הזיק מעולם). לי הוא בעיקר מזכיר שפם. המחיר שווה כמעט לכל נפש: בסביבות 90 ש”ח לבקבוק – חצי מחיר מגריי גוס. והאיכות? לטעמי, פחות טובה מגריי גוס, ון גוך, בלוגה ושאר החברות במשבצת. מבטיחים שהנוזל שבבקבוק המשופם עבר זיקוק משולש ולא פחות מתריסר סינונים בפחם פעיל. התוצאה בסדר, אבל לא יותר מזה.