אדון אלברט יהודה עלה ארצה מסלוניקי בשנות השלושים של המאה הקודמת, וכמתבקש, פתח קונדיטוריה במעוז הבלקן שבתל אביב הצעירה – פלורנטין. מאז זרמו הרבה מים בכל מני נחלים, אבל הקונדיטוריה של אלברט לא השתנתה במאום: מנהלים אותה ביד רמה בנו, יעקב, וכלתו, לבנה – אולי שני האנשים הכי מקסימים ומאירי פנים בתל אביב. החיוך הביישני אינו מש מפניהם גם כשהם מודים שבעוד כמה שנים העסק ייסגר – הילדים עובדים במכון כושר וחושבים שזו עבודה הרבה יותר קלה מלהחזיק קונדיטוריה (אגב, הם צודקים).

מתוקים מדבש ומסוכר, לבנה ויעקב יהודה

הכל עבודת יד, קונדיטוריה אלברט

ביום שישי – עוגות! קונדיטוריה אלברט

 

אבל בינתיים, פתוח, ונראה בול כמו תפאורה לסרט של אלמודובר, רק הרבה יותר טעים. הלהיטים המוכרים הם הביזה (נשיקות מרנג), המרוצ’ינוס (עוגיות שקדים) וכמובן המרציפן (בגרסה נטולת ביצים!) שהוא גאוות הבית – הכל עבודת יד ובאיכות שמצדיקה נסיעה מיוחדת לפלורנטין לא רק מקצות תל אביב אלא מקצווי ארץ. בימי שישי נוספות גם עוגות ויש בורקס אבל בעיקר – בעיקר יש חיוך, ונועם, ותרבות שממתיקים לך את הלב ואת השי-שבת יותר מכל מרוצ’ינו מושלם או מרציפן מתוק מריר.

קונדיטוריה אלברט, רח’ מטלון 36, שוק לוינסקי, תל אביב. טל’ 03-6823863. פתוח א’-ה’ 07:00-17:00, ו’ 07:00-16:00 (אבל כדאי להתקשר לפני שבאים, לפעמים סגור כי נחים).