דה אוסוולדו
  • רח' החלוצים 6
  • תל אביב
  • טל' 054-535-1685
  • א'-ה' 12:00-24:00; שישי עד אחה"צ; שבת מהערב
  • כשר

עורך הווידיאו שלי, אנרכיסט נוטף קוליות שגר בפלורנטין, לובש בגדים עם חורים (אבל דיזיינר-חורים) וקונה סוג של אדידס בשוק העלייה ותמיד נראה מליון דולר, אמר לי ש”הפיצה הכי טובה בתל אביב נמצאת ברחוב החלוצים 6, מול מסעדת ‘החלוצים 3′, לך לשם מהר לפני שסוגרים”. מובן שלא האמנתי לו. אם יש משהו שאנשים קוליים עם חורים בבגדים אינם מבינים בו – זה אוכל. אבל לפני כמה ימים, כשהלכתי לאכול ב’החלוצים 3’ המופלאה, אכן הבחנתי בפיצרייה ‘דה אוסוולדו’, והיא הייתה כל כך מתוקה, על מפותיה המשובצות אדום-לבן, וכל כך כל כך ריקה, שישר עשיתי לעצמי mental note להגיע לשם מהר.

האיש והאגדה והפיציולו, אוסוולדו

האיש והאגדה והפיציולו, אוסוולדו

פיצת ארטישוק

פיצת ארטישוק

תשמעו: הוא צדק! מדובר בנזר הבריאה! פיצרייה סיציליאנית של אוסוולדו, יליד סיציליה, פיציולו מדופלם שעושה כבוד לסבתא שלו, פיפינה (הפרופיל שלה הוא הלוגו של המקום, ובזכותה ההין אוסוולדו לכתוב since 1945). הפיצות נפלאות ברמה שאי אפשר לתאר והמחירים נוחים לכל כיס. אבל חכו, לא לשם כך התכנסנו. לא כדי לדבר על פיצת הפטריות שהילדים הזמינו, לא כדי לדבר על פיצת הארטישוק, הבצל הירוק והזיתים שלי ואפילו לא כדי לדבר על פיצת הפטריות השנייה שהילדים הזמינו (ומדובר בשני יתושים שנוטים לשבוע מכוס מים). התכנסנו כדי לדבר על מנת הדגל של אוסוולדו, שהיא אחת המנות הטעימות והמשתלמות בעיר.

קוראים לזה ‘פיצה ברוסקטה’ (צילום בתמונה הגדולה). מדובר בשילוב של שני פלאים איטלקיים: על בצק פיצה חם ופריך, מונח הסלט שבדרך כלל מונח על פרוסת לחם כדי להרכיב ברוסקטה – עגבניות, זיתים, צלפים, בזיליקום ושמן זית. הבצק חם ואפוי, הסלט קר וטרי והשילוב – השילוב לא רק טעים שבא לבכות, אלא גם עולה 30 ש”ח בלבד למנה ע-נ-ק-י-ת. רוצו לשם. אם יש צדק בעולם, המקום הזה יהפוך למוסד תל אביב מן השורה הראשונה.